Výchovný poradca

Výchovný poradca            Mgr. Jana Stankociová

Email                                  stankociova@zslozorno.sk

Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesionálnej orientácie detí, ako aj v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí. Zabezpečuje vyšetrenie u kontaktného psychológa a špeciálneho pedagóga. Venuje pozornosť žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, nadaným a talentovaným žiakom. Poskytuje konzultácie žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informuje ich o otázkach štúdia na SŠ a pri voľbe povolania. Informuje rodičov o prijímacom konaní. Pripravuje a realizuje vstupné doklady a prihlášky žiakov na stredné školy. Spolupracuje s centrom pedagogicko-psychologického poradenstva, vedením školy a v prípade potreby so strednými školami.

Výchovný poradca v prípade potreby sprostredkuje žiakom a ich zákonným zástupcom:

• pedagogické

• psychologické

• sociálne

• psychoterapeutické

• reedukačné  a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi

• Základná škola v Lozorne
    Staničná 631