Žiaci 5. a 6. ročníka sa zúčastnili školského výletu do zábavného parku Familypark v Rakúsku. Počas dňa si užili množstvo atrakcií, kolotočov a zábavných aktivít, ktoré im priniesli veľa radosti, smiechu a nezabudnuteľných zážitkov.
Okrem zábavy mali možnosť posilniť aj vzájomné vzťahy a stráviť spoločný čas mimo školských lavíc. Príjemné počasie len umocnilo skvelú atmosféru celého výletu.
Domov sa vrátili plní dojmov a krásnych spomienok, na ktoré budú ešte dlho spomínať.
Ku koncu školského roka si deti v ŠKD okrem rôznych hier, tancov a iných zábavných aktivít preverili svoju trpezlivosť pri výrobe kašírovaných misiek. Proces tvorby trval viac dní, ale výsledné dielka boli vydarené.
Naši tretiaci sa vydali po stopách jednej z najslávnejších panovníčok našej histórie Márie Terézie. Sprevádzala ich pani grófka Gabriela a spoločne sme prešli kúskom chodníka do minulosti. Našu cestu sme začali v knižnici, kde Mária Terézia trávila veľa svojho času, pokračovali sme na Bratislavskom hrade a ukončili na korunovačnej ceste v uličkách starého mesta.
Všetky úlohy žiaci zvládli bravúrne. Mária by bola na nich isto hrdá, tak ako je aj ich pani učiteľka :)
Tento rok sme ukončili naše turistické stretnutia veľmi osviežujúco. Vybrali sme sa smerom ku priehrade v Lozorne, ale ďaleko sme sa nedostali. Zlákala nás voda, ktorá nás v horúcom popoludní príjemne osviežila. Stihli sme odovzdať diplomy pre každého zdatného turistu a cestou späť sme sa ešte osviežili studenou zmrzlinou. Veríme, že turistike zostanete aj naďalej verní a tešíme sa na ďalšie turistické výlety v budúcom školskom roku 🌲🥾
V piatok sme sa ako trieda 9.A zúčastnili výletu do iCombat arény. Rozdelili sme sa na štyri tímy a zahrali si napínavé taktické hry plné zábavy, spolupráce a súťaživosti. Všetci sme si to veľmi užili a odniesli sme si množstvo pekných zážitkov. Po skončení hry sme sa zastavili na občerstvenie v nákupnom centre Nivy, kde sme si oddýchli a doplnili energiu. Výlet bol vydarený a všetci sme sa vrátili domov spokojní.
Deti vo všetkých triedach ŠKD si pripomenuli Deň otcov a s radosťou pripravili pre svojich ockov milé darčeky. Vyrábali diplomy, medaily, knižky o ockovi aj kupóny na spoločné chvíle.
Veríme, že tieto darčeky oteckov potešia, a touto cestou im želáme všetko najlepšie ku Dňu otcov.
Žiaci 8.A a vybraní žiaci z druhého stupňa sa zúčastnili zaujímavého výletu do Bratislavy. Naša cesta sa začala krátkou prechádzkou po centre Bratislavy. Následne sme sa presunuli do Danubiana Meulensteen Art Museum, ktoré patrí medzi najkrajšie galérie na Slovensku. Obdivovali sme diela známych slovenských aj zahraničných umelcov a spoznávali rôzne formy moderného umenia. Veľký dojem na nás urobila aj jedinečná architektúra galérie, ktorá je obklopená vodami Dunaja. Počas prehliadky sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o umení a jeho význame. Žiaci mali možnosť rozvíjať svoje estetické cítenie a vnímať umenie z nových perspektív. Nechýbali ani krásne výhľady na okolitú prírodu a rieku. Výlet sa niesol v príjemnej atmosfére a priniesol nám mnoho pekných zážitkov. Domov sme sa vracali plní nových poznatkov, dojmov a inšpirácie.
Žiaci 8.A, 8.B a vybraní žiaci 9. ročníka strávili štyri dni na koncoročnom výlete v Resorte Záruby v Smoleniciach. Počas pobytu navštívili jaskyňu Driny, absolvovali workshop s lesným pedagógom a tvorivý workshop vo Včelovine, kde si vyrobili vlastné sviečky.
Keďže v areáli nebol dobrý signál, žiaci boli väčšinu času bez mobilných telefónov. Voľný čas trávili hrami v prírode, volejbalom, bedmintonom, nechýbala ani opekačka a záverečný spoločný program so speváckymi, tanečnými a divadelnými vystúpeniami.
Výlet sa vydaril a žiaci si odniesli pekné zážitky.
Dnes sa žiaci 3. a 4. ročníka našej školy zúčastnili zaujímavej exkurzie do jaskyne Driny a k Smolenickému zámku. Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku a žiakov zaujala krásnou kvapľovou výzdobou a tajomnou atmosférou podzemných priestorov.
Po prehliadke jaskyne sme sa presunuli k Smolenickému zámku, ktorý svojím rozprávkovým vzhľadom patrí medzi najkrajšie pamiatky Malých Karpát.
Exkurzia bola pre všetkých príjemným spojením poznávania, pohybu v prírode a spoločných zážitkov.
Milí darcovia a podporovatelia,
ďakujeme za Vašu podporu, uznanie a povzbudivé reakcie pri organizovaní mobilného odberu krvi v priestoroch našej školy. Veľmi si vážime, že v tejto aktivite vidíte nielen pomoc tým, ktorí ju potrebujú, ale aj pozitívny príklad pre naše deti.
Osobitné poďakovanie patrí všetkým darcom krvi – vďaka Vám sa podarilo zapojiť 29 darcov (z toho 5 prvodarcov), pričom krv darovalo 23 z nich a odobralo sa 10,5 litra krvi.
Vaša podpora je pre nás motiváciou pokračovať v tejto zmysluplnej činnosti aj naďalej. Veríme, že nabudúce sa nám podarí tieto čísla ešte zvýšiť.
Ďakujeme!
Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej súťaže Matematický klokan, ktorú na Slovensku organizuje Talentída. Cieľom súťaže je rozvíjať logické myslenie, radosť z objavovania a ukázať, že matematika môže byť veľká zábava.
Naši najmladší matematici dosiahli skvelé umiestnenia:
Veronika (1. B) – 1. miesto
Anežka (1. B) – 3. miesto
Rastík (2. B) – 4. miesto
Janko (1. A) – 5. miesto
Všetkým súťažiacim ďakujeme za odvahu a chuť potrápiť si hlavičky. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa radosti z matematiky, logických úloh a ďalších súťaží. Sme na vás veľmi hrdí!
Gratulujeme!
Máj bol zase veselý a tvorivý
V utorok si naši siedmaci vyskúšali hodinu angličtiny trochu inak – premenili sa na šéfkuchárov a podľa cudzojazyčného receptu pripravovali osviežujúcu nepečenú smotanovú tortu s piškótami a čerešňami.
Koláče dali stuhnúť do chladničky. A čakanie sa oplatilo! V stredu im bol odmenou vynikajúci sladký dezert.
V uplynulých dňoch sa žiaci 1. ročníka spolu s niektorými žiakmi 2. ročníka zúčastnili detského muzikálu Alkana v ríši divov. Predstavenie nás zaujalo svojím príbehom, hudbou, spevom, tancom aj krásnymi kostýmami. Obdivovali sme šikovnosť mladých účinkujúcich, ktorí predviedli skvelé výkony.
Veľkú radosť nám urobila aj naša spolužiačka, ktorú sme prišli podporiť a s hrdosťou sledovali jej vystúpenie.
Z muzikálu sme si odniesli množstvo pekných zážitkov a príjemne strávené dopoludnie. 🎭☺️
Žiaci 6. ročníka mali možnosť zažiť vyučovanie občianskej náuky netradične – priamo na obecnom úrade u pána starostu. Počas návštevy sa oboznámili s fungovaním samosprávy, chodom obce aj úlohami obecného zastupiteľstva.
Pán starosta žiakom priblížil svoju prácu, vysvetlil, ako sa prijímajú rozhodnutia a čo všetko patrí do riadenia obce. Žiaci mali priestor klásť otázky a dozvedieť sa množstvo zaujímavých informácií z praxe.
Takéto zážitkové vyučovanie bolo pre žiakov veľkým prínosom a pomohlo im lepšie pochopiť fungovanie verejnej správy v každodennom živote.
Včera sme na našej škole oslávili Medzinárodný deň detí pestrým a veselým programom. Pre žiakov boli pripravené rôznorodé aktivity – športové, tvorivé, logické aj vzdelávacie, vďaka ktorým si každý našiel to svoje.
Celý deň nás sprevádzala veselá hudba a príjemné slnečné počasie, ktoré dotváralo skvelú atmosféru. Osviežili sme sa chutnou čapovanou limonádou a nechýbalo ani čerstvé ovocie.
Veríme, že si deti tento deň naplno užili, odniesli si veľa krásnych zážitkov a úsmevov.
Na záver prajeme všetkým deťom krásny Medzinárodný deň detí a zároveň aj radostné, bezstarostné detstvo plné šťastia a hier. 😊
Vybrali sme sa do Prahy s cieľom spoznávať historické pamiatky, kultúru a možno aj trochu samých seba.
Praha nás privítala krásnym počasím a výbornou atmosférou. Počas výletu sme zvládli dlhé prechádzky, spoločné zážitky a spravili sme stovky fotografií.
Týmto výletom sme sa symbolicky rozlúčili so základnou školou a rokmi, ktoré boli naplnené nielen zážitkami a povinnosťami, ale aj smiechom a nezabudnuteľnými chvíľami.
Učenie aj sladká odmena! Naši druháci dnes v rámci predmetu Človek a spoločnosť vymenili triedu za ulice Lozorna. Počas potuliek obcou spoznávali naše najvýznamnejšie budovy a teóriu tak prepojili s realitou. Najväčším prekvapením bolo milé pozvanie od manžela pani učiteľky Andrejky O., ktorý všetky deti osviežil skvelou zmrzlinou. Touto cestou mu zo srdca ďakujeme za obrovskú radosť, ktorú deťom urobil! Parádny deň sme uzavreli na detskom ihrisku, kde sa deti dosýtosti vybehali, zacvičili si a plné zážitkov odchádzali domov.
Školu v prírode si deti naozaj užili ako sa patrí.
Každý deň trávili na čerstvom vzduchu a zohrievalo ich horské slnko. Doobeda spolu s pani učiteľkami spoznávali okolie na turistických výletoch a navštívili gazdovstvo Uhliská, kde mali vozenie na koňoch. Poobede sa zapájali do animačného programu plného rôznych záhad, pátračiek a skrývačiek na tému Tajomstvá lesného kráľovstva.
Posledný deň si užili večernú opekačku a záverečnú párty.
Veríme, že si domov prinesú veľa pekných zážitkov a možno aj nové priateľstvá.
S našimi deťmi z turistického krúžku sme využili peknú slnečnú sobotu a vybrali sme sa na turistiku do Perneku. Prešli sme okruh ponad dedinu na zaujímavé miesto Tri kríže. Cesta bola nenáročná, príjemná s krásnymi výhľadmi. Deti nachádzali rôzne živočíchy, ktoré im robili cestu ešte zaujimavejšou.
Veríme, že si túto turistiku zopakujeme aj budúci rok. Ďakujeme našim žiakom Dominikovi, Markovi, Miškovi, Petkovi a pani Gregušovej z Perneka, že nás na výlete sprevádzali a že sa o túto krásu s nami podelili.
Tešíme sa na naše záverečné turistické stretnutie v tomto školskom roku, ktoré bude niektoré piatkové poobedie pri priehrade v Lozorne. Dáme včas vedieť!