Pozývame vás na 2. ročník mobilného darovania krvi v priestoroch Základnej školy v Lozorne.
Staňte sa súčasťou krásnej myšlienky a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú. Prihlásiť sa môžete jednoducho prostredníctvom QR kódu, prihlasovacieho linku alebo
e-mailom na: steflovicova@zslozorno.sk.
Prihlasovací link: https://forms.office.com/r/yagc66hx4W
Buďme vzorom pre naše deti a ukážme im, že pomáhať druhým nezištne má veľký význam. Každá kvapka krvi môže zachrániť život. ❤️
Tento týždeň si niektorí žiaci prvého stupňa užívajú slnečné počasie v srdci Bielych Karpát. Sú ubytovaní v hoteli Vršatec 🏨 obklopení vysokými skalami a nádhernou prírodou 🌲🌳
V piatok 22.5. sa žiaci a žiačky, ktorí navštevujú divadelný krúžok a krúžok šitia, zúčastnili natáčania televíznej show Milujem Slovensko. Mali možnosť nahliadnuť do zákulisia natáčania a stretnúť sa s osobnosťami, ktoré poznajú z televíznych obrazoviek. Najviac času nám venovala Adela Vinczeová, na ktorej pozvanie sme na natáčanie prišli. Divadelníci neváhali a využili stretnutie s ňou a pozvali ju na návštevu našej školy a prisľúbili, že jej odohrajú predstavenie. Veríme, že táto návšteva sa uskutoční ešte tento školský rok.☺️
Pri príležitosti Medzinárodného dňa mlieka sa naša trieda aj ŠKD premenili na malé „mliečne kráľovstvo“. Spoločne sme objavovali, prečo je mlieko také dôležité pre zdravie, odkiaľ sa k nám dostáva a aké chutné dobroty z neho vznikajú.
Nechýbalo ani mliečko, na ktorom si ŠTUPLÍCI pochutili. A keďže fantázia deťom rozhodne nechýba, pustili sa aj do tvorenia veselých básničiek a pesničiek o mliečku. Keď chceš rásť ako z vody, daj si mlieko do pohody!
Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili exkurzie do Bratislavy, počas ktorej navštívili Prezidentský palác a Slavín. V Prezidentskom paláci sa dozvedeli množstvo zaujímavostí o jeho histórii aj o práci prezidenta Slovenskej republiky. Súčasťou návštevy bola aj prehliadka palácovej záhrady.
Ďalšou zastávkou bol Slavín – významný pamätník venovaný vojakom padlým počas druhej svetovej vojny. Žiaci si prezreli monument a obdivovali krásny výhľad na hlavné mesto.
Exkurzia bola pre deti veľkým zážitkom a priniesla im mnoho nových poznatkov.
Hasičský a záchranný zbor Malacky vyhlásil výtvarnú súťaž s názvom „Môj deň na hasičskej zbrojnici“. Do súťaže sa s nadšením zapojili aj žiaci triedy 4.B, ktorí svojou kreativitou a fantáziou vytvorili krásne práce s hasičskou tematikou.
Veľmi nás teší, že naša žiačka získala krásne 3. miesto. Srdečne jej gratulujeme k úspechu!
„Moja milá mamička, posielam ti srdiečka. Ďakujem za tvoju lásku a pohladenie, ty si moje najväčšie potešenie!“
Na Deň Zeme sme sa v ŠKD dôkladne pripravili. Zahrali sme sa hru na triedenie odpadu, kde si deti preverili svoje znalosti. Tiež sme tvorili držiak na ceruzky recyklovaním nepotrebných plechoviek a dali sme tak odpadu druhú šancu. Deti sa zabavili aj maľovaním páva, čím sme si symbolicky pripomenuli nutnosť ochrany prírody. Veríme, že z týchto detí raz vyrastú nadšení ochrancovia našej krásnej planéty.
Beseda s hasičmi o pomoci a bezpečnosti. V našej škole sme nedávno privítali vzácnu návštevu – príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí prišli deťom odovzdať dôležité skúsenosti a zaujimavé informacie. Cieľom besedy nebolo len vysvetliť techniku, ale predovšetkým naučiť žiakov, ako predchádzať nebezpečenstvu a ako správne reagovať v krízových situáciách.
V apríli sme v ŠKD tvorili, sadili, obdivovali zbierku minerálov, mali sme na návšteve škrečka a dozvedeli sme sa čím sa živí. Na Deň zeme si deti doma zasadili hrášok a kukuricu a z nášho sadenia kostok nám vyrástol citrón a avokádo.
Naši žiaci 3. a 4. ročníka sa zúčastnili turnaja “Záhorácke florbalové nádeje 2026”, kde si zmerali sily s ďalšími školami z regiónu. V silnej konkurencii 8 družstiev predviedli bojovný výkon, tímového ducha a veľkú snahu.
Po napínavých zápasoch si vybojovali krásne 4. miesto, na ktoré môžu byť právom hrdí. Ďakujeme všetkým hráčom za reprezentáciu školy a gratulujeme k dosiahnutému výsledku! 💪🥅
Žiaci tried 2.A a 2.B sa zúčastnili workshopu „Swapuj a objavuj“ v Bratislave.
Počas programu sa hravou formou oboznámili s myšlienkou opätovného využívania vecí a významom zodpovedného prístupu k životnému prostrediu. Súčasťou workshopu bola krátka prezentácia, diskusia aj praktická aktivita – deti si medzi sebou vymieňali veci, ktoré už doma nevyužívajú, a objavovali tak nové poklady.
Workshop bol pre žiakov zaujímavým a inšpiratívnym zážitkom, ktorý ich viedol k zamysleniu sa nad tým, ako môžu aj oni prispieť k ochrane našej planéty.
Naši žiaci, ktorí sa prvý rok učia španielčinu, mali jedinečnú príležitosť privítať návštevu zo španielskeho veľvyslanectva a španielskych vojakov pôsobiacich na letisku v Kuchyni.
Počas stretnutia si pre nich hostia pripravili zaujímavé úlohy, pri ktorých si žiaci mohli prakticky vyskúšať svoje jazykové zručnosti a odvážne komunikovať po španielsky. Atmosféra bola veľmi priateľská a motivujúca.
Na záver žiaci odovzdali hosťom malý darček ako poďakovanie za ich návštevu.
Veľké poďakovanie patrí aj pani učiteľke za zorganizovanie tohto podnetného a inšpiratívneho stretnutia.
Vo štvrtok 16.4.2026 sa 37 prihlásených žiakov zúčastnilo sútaže Englishstar, ktorú organizujeme každý rok.
S úlohami sa popasovali so cťou. Výsledky sa dozvedia v mesiaci máj.Držíme im palce a ďakujeme za ich odvahu popasovať sa s úlohami.
Naši štvrtáci si Deň Zeme pripomenuli zaujímavým skupinovým vyučovaním, ktoré bolo plné tvorivosti, premýšľania aj spolupráce. Úvod patril vedomostnému kvízu zameranému na environmentálne témy, v ktorom si žiaci overili svoje poznatky o ochrane prírody a našej planéte.
Následne sa pustili do písania listov Zemi. V nich vyjadrovali, čo majú na našej planéte radi, za čo sú jej vďační, ale aj to, ako by jej vedeli pomôcť a prispieť k jej ochrane. Svoje myšlienky potom preniesli aj do tvorby originálnych rozhovorov na rôzne témy, napríklad „Rozhovor plastovej fľaše s oceánom“, kde ukázali svoju fantáziu aj cit pre aktuálne ekologické problémy.
Zo všetkých prác napokon vytvorili krásne plagáty, ktoré si navzájom odprezentovali. Tento deň bol nielen poučný, ale aj inšpirujúci a ukázal, že aj malé kroky môžu viesť k veľkým zmenám v starostlivosti o našu planétu. 🌏
Plávanie 🏊♀️🥽druhý deň🙂- odvážnejšie a s úsmevom si užívame plávanie
Pri príležitosti Dňa Zeme sa naši žiaci zapojili do aktivít rovesníckeho učenia, v rámci ktorých starší žiaci odovzdávali svoje vedomosti mladším spolužiakom.
Žiaci 4.B si pripravili pre žiakov 1.A zaujímavé aktivity. Spoločne sa najskôr započúvali do príbehu o princeznej Zemi, ktorý ich vtiahol do témy a motivoval k ďalšej činnosti. Následne sa vydali na symbolickú „misiu záchrany Zeme“, počas ktorej prechádzali jednotlivé stanovištia a plnili rôzne úlohy.
Štvrtáci sa zhostili svojej úlohy s veľkou zodpovednosťou, trpezlivo vysvetľovali, pomáhali a povzbudzovali. Prváci zase ukázali svoju šikovnosť, zvedavosť a chuť učiť sa nové veci. Vďaka vzájomnej spolupráci sa všetkým podarilo úspešne zvládnuť pripravené výzvy.
Na záver boli malí „záchrancovia Zeme“ slávnostne pasovaní a odniesli si milú odmenu v podobe medaily, ktorá im bude pripomínať ich dôležitú misiu. 🌎
Pri príležitosti Dňa Zeme sa naši druháci vybrali do lesa. S veľkým nadšením a odhodlaním zbierali nečistoty, ktoré do prírody nepatria. Pomohli tak urobiť naše okolie krajším a čistejším miestom.
Popri práci nechýbal ani úsmev, smiech a dobrá nálada. Deti si uvedomili, aké dôležité je chrániť prírodu a správať sa k nej zodpovedne.
Veríme, že ich príklad bude inšpiráciou pre nás všetkých, aby sme sa o našu planétu starali nielen dnes, ale každý deň.