Žiadosť o vydanie odpisu vysvedčenia

  • Plavecký výcvik

    Plavecký kurz sme úspešne odštartovali. Už počas prvej hodiny bolo vidieť veľké odhodlanie, viacerým sa podarilo prekonať počiatočné obavy z vody a s odvahou sa ponoriť.

    Veríme, že ich čaká ešte veľa radosti, nových zážitkov a postupných úspechov vo vode.

    Držíme im palce 🍀!

  • Čas v ŠKD

     

     

    V školskom klube 1.A a 4.B trávime čas maľovaním, hrami na školskom dvore, spoločenskýmu hrami. Učivo si precvičíme pomocou pracovných listov a zahráme sa aj pohybové hry. To sú naše dni plné zábavy 😊.

  • Záverečný ceremoniál pre hostí z Istanbulu

    Záverečný ceremoniál pre hostí z Istanbulu, projekt Erasmus + v spolupráci s IH Bratislava.

    Pre naše hosťky sme pripravili krásny kultúrny program so slávnostným odovzdávaním certifikátov.Žiaci a žiačky našej školy predvidli svoje talenty hrou na flaute Jonáš Klamo z 2.A triedy, Martin Havel z 5.A triedy hrou na gitare, Simonka Barcajová akrobatickým tancom, žiaci z divadelného krúžku hrou o dvanástich mesiačikoch a záver patril najstarším žiačkam Magdaléne Jurovatej a Sárke Salayovej, ktoré zatancovali temperamentný akrobatický tanec.Certifikáty slávnostne odovzdal pán starosta s pani riaditeľkou.Celý program moderovala v angličtine žiačka Ninka Drahošová. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na hosťovaní podieľali, tešíme sa na ďalšie výzvy cez projekt Erasmus +.

  • Erasmus+ projekt

     

    Naša škola v spolupráci s IH konzorciom v Bratislave je už niekoľko rokov zapojená do projektov Erasmus +.Tento týždeň hosťujeme štyri pani učiteľky zo základných škol v Istanbule.Téma týždňa je ekológia a recyklácia.Pripravili sme kreatívny a interaktívny program ako enviro kvíz, prezentacie, fashon show v odevoch vyrobených z odpadu.Pani učiteľky učili žiakov na 1.stupni spievať ich piesne.Ďakujem p.učiteľke Veronike Chabrečkovej za pripravené aktivity so žiakmi 7.A triedy, p.učiteľke Henriete Klamovej za prípravu a realizáciu programu "Waste fashon show", všetkým vyučujúcim, ktorí privítali hostí na svojich hodinách.Tiež členom Špt za pomoc, spoločnosť a spoluprácu.Vďaka patrí pani riaditeľke za možnosť podieľať sa ma projekte Erasmus +.

  • 2.A v ŠKD

    S deťmi sme sa zahrali na učiteľov. Ich úlohou bolo opraviť diktát a spravodlivo ho oznámkovať. Nuž, neviem, neviem či sa niekto chce stať učiteľom… V spoločenskej hre Nie je mesto ako mesto boli deti obyvateľmi mesta, ktoré potrebuje pomôcť s dopravou, školou, prírodou, spoločenskými podujatiami. Niektoré nápady boli veľmi zaujímavé.

  • Turisti na Skale

     

    Dňa 11.4.2026 sa nám podaril uskutočniť ďalší pekný turistky výlet . Celkom svižne sme vyšli na vrchol Skaly nad Lozornom. Zjedli všetko zabalené jedlo, urobil fotky a spokojní sa vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalšie turistické stretnutie!

  • Organ-kráľovský nástroj

     

     

    Naši žiaci 3. a 4. ročníka sa zúčastnili výchovného koncertu v Slovenskej filharmónii s názvom “ Organ - kráľovský nástroj”

    Prostredníctvom zaujímavého výkladu a hudobných ukážok sa dozvedeli, ako organ funguje, aké ma možnosti a prečo sa mu právom hovorí kráľovský nástroj. Deťom sa páčili rôzne zvukové farby organu a jeho mohutný slávnostný zvuk.

    Koncert bol pre žiakov nielen umeleckým zážitkom, ale aj obohacujúcou formou vzdelávania. Odniesli si množstvo nových poznatkov a pekných spomienok na svet hudby.

  • Čerstvé hlavičky - podporte našu školu

    Pomôžte nám získať pravidelný prísun ovocia a zeleniny pre našich žiakov. Hlasujte každý deň za našu školu. Zdieľajte medzi priateľmi, rodinou aj kolegami, aby sa o tejto výzve dozvedelo čo najviac ľudí. Každý hlas sa počíta a môže pomôcť zlepšiť zdravie a stravovanie našich detí. Ďakujeme za vašu podporu! 🍎🥕

  • Starostlivosť o narcisy

     

     

    V rámci pracovného vyučovania sa štvrtáci pustili do jarných prác v záhonoch pod triednymi oknami. Poodstrihovali uschnuté kvety a stonky. Vďaka tomu môžu rastlinky načerpať silu a pripraviť na ďalšiu sezónu.

    Deti si s radosťou spomínali na výhľad z okna, keď narcisy krásne kvitli a rozžiarili triedu. 

    Už teraz sa tešia na nové kvietky.

  • Tvorivé dopoludnie v 2.A

    Naši noví kamaráti „Ježkovia z obilia“

    V našej triede 2.A sme sa v uplynulých dňoch premenili na malých záhradníkov a umelcov zároveň. V rámci enviroprojektu sme sa pustili do pestovania vlastných „obilných ježkov“ a s radosťou môžeme oznámiť, že projekt sa nám mimoriadne vydaril!

    Deti si s nadšením pripravili vsetko potrebne a semiačka, o ktoré sa následne vzorne starali. Trpezlivosť sa vyplatila – po niekoľkých dňoch sa naši ježkovia začali zelenať a vyrástli im krásne, husté trávnaté pichliače.

    Čo sme sa naučili?

    Sledovali sme životný cyklus rastlín v priamom prenose.

    Trénovali sme si zodpovednosť pri pravidelnom polievaní.

    Rozvíjali sme jemnú motoriku a kreativitu pri zdobení ježkov.

  • Veľkonočná tradícia

     

     

    Na našej škole sme mali opäť krásnu príležitosť dotknúť sa tradícií, ktoré sa dedili z generácie na generáciu. Navštívila nás prababička nášho žiaka Šimona z 2. B – pani Danka Ondriášová, ktorá nám predviedla jedinečné umenie zdobenia veľkonočných vajíčok voskom.

     

    Pani Ondriášová deťom trpezlivo ukázala jednotlivé kroky tejto tradičnej techniky a podelila sa aj o svoje vlastné skúsenosti a spomienky. Žiaci mali možnosť vidieť, ako z obyčajného vajíčka vzniká malé umelecké dielo plné detailov a krásnej tradície.

     

    Ďakujeme za čas, ochotu a inšpiratívne rozprávanie. Prajeme všetkým krásne, pokojné a radostné veľkonočné sviatky plné pohody, tradícií a spoločných chvíľ s blízkymi.

  • Veľkonočná detektívka v ŠKD

    Deti si pred Veľkou nocou vyskúšali veľkonočnú detektívku, kde niekto zo zločincov ukradol veľkonočnú tortu. Deti museli spojiť svoje sily, bystré hlavičky aj detektívne oči, aby tento záhadný prípad rozlúskli. Zločincov najprv vyhľadali po triede, lapili ich a potom sa začalo to pravé pátranie a vyšetrovanie. Počas neho museli prejsť mnohými náročnými úlohami, sledovať stopy a postupne vylučovať jednotlivých zločincov, až im nakoniec ostal jeden jediný, ktorý za tým všetkým stál. A podarilo sa — deti na to spoločne prišli a bol z nás naozaj skvelý tím detektívov a tešíme sa na ďalší prípad!

  • Jarná nálada v ŠKD

    Začiatok jari sa v našom oddelení niesol v tvorivej nálade. Deti si vyskúšali maľbu akrylovými farbami a iné výtvarné techniky. Maľovali sme rozkvitnuté sakury a pripomenuli sme si aj marec - mesiac knihy ilustráciami k rozprávke O troch prasiatkach. Niektorí sa naučili robiť aj prvé očká háčikom. Koniec marca bol venovaný príprave na Veľkú noc, kde sme si vytvorili krásne pozdravy aj zajačika.

  • Múzeum Ľudovíta Štúra a výstava keramiky Ignáca Bizmayera

    Dňa 27.3. sa triedy 4.A a 4.B zúčastnili exkurzie do mesta Modra. Naším cieľom bolo navštíviť Múzeum Ľudovíta Štúra a pozrieť si výstavu keramiky významného slovenského umelca Ignáca Bizmayera.

    Najskôr sme navštívili Múzeum Ľudovíta Štúra, kde sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o živote a práci tejto významnej osobnosti slovenských dejín. Ľudovít Štúr bol kodifikátor spisovnej slovenčiny, politik, spisovateľ a národný buditeľ. V múzeu sme videli dobové predmety, dokumenty, fotografie a zariadenie, ktoré nám priblížili život v 19. storočí. Sprievodca nám pútavo rozprával o jeho práci, štúdiu aj o tom, aký veľký význam mal pre slovenský národ.

    Po prehliadke múzea sme sa presunuli na výstavu keramiky Ignáca Bizmayera. Jeho diela nás veľmi zaujali, pretože zobrazujú tradičný slovenský život, zvyky a ľudí pri každodenných činnostiach. Sošky boli detailne prepracované, farebné a plné života. Dozvedeli sme sa, že Ignác Bizmayer patrí medzi najvýznamnejších slovenských keramikov a jeho tvorba je známa aj v zahraničí.

    Exkurzia bola pre nás veľmi poučná a zaujímavá. Spoznali sme históriu aj umenie a odniesli sme si veľa nových poznatkov. Na záver sme sa zastavili v cukrárni, kde sme si pochutili na výborných koláčoch.  Tento deň sme si užili a určite naň budeme dlho spomínať. 

  • Detská krížová cesta

    Deti zo 4.B si v rámci náboženskej výchovy vykonali pobožnosť krížovej cesty v miestnom kostole. Aktívne sa zapájali do čítaní jednotlivých zastavení aj nesenia kríža. Pripomenuli si tak veľkosť Božej lásky a tiež si uvedomili aj to, že vo svojich problémoch a ťažkostiach nie sú nikdy sami. Ďakujeme miestnemu duchovnému otcovi za prijatie a spoluúčasť na tejto pôstnej pobožnosti.

  • Svetový deň divadla

    Pri príležitosti Svetového dňa divadla zavítalo do ŠKD interaktívne divadielko o žabkách Kvakovi a Čľupovi. Okrem environmentálnej tematiky sa v príbehu výrazne niesla aj téma priateľstva, napríklad pri hľadaní strateného gombíka. Deti si počas predstavenia hravou formou zopakovali poznatky z angličtiny a prírodovedy a do divadielka sa aktívne zapájali všetky deti a spoločne sme si tento deň užili.

  • EDUKAfest na našej škole

    Na našej škole, v ktorej to žije, sa uskutočnilo podujatie EDUKAfest, ktoré spojilo učiteľov, riaditeľov a zriaďovateľov z rôznych škôl. Sme radi, že sme mohli hostiť stretnutie odborníkov, ktorí zdieľajú spoločný cieľ – zlepšovanie kvality vzdelávania.

    Program ponúkol priestor na inšpiráciu, zdieľanie skúseností aj odborné diskusie o aktuálnych témach v školstve, vrátane pripravovanej kurikulárnej reformy.

    Veľký záujem vzbudili otvorené hodiny, na ktorých sa hostia mohli priamo oboznámiť s vyučovaním na našej škole. Mali možnosť vidieť napríklad badateľské vyučovanie u prvákov, dramatizáciu rozprávky, matematiku v pohybe či tému „Moja obec“.

    Súčasťou podujatia bola aj panelová diskusia a pestrá ponuka workshopov zameraných na rôzne oblasti – od prevencie rovesníckej šikany, cez tvorivé aktivity v rámci „Učíme sa dotykom – plstenie“, až po historickú tému „Po stopách Márie Terézie“.

    Ďakujeme všetkým, ktorí sa EDUKAfestu zúčastnili a prispeli k jeho príjemnej a podnetnej atmosfére. Zároveň prosíme účastníkov o vyplnenie spätnej väzby, ktorá nám pomôže zlepšovať ďalšie podujatia.

    Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

  • Riaditeľské voľno

    Riaditeľka ZŠ v Lozorne v súlade s § 150 ods. 5 Zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a so súhlasom zriaďovateľa udeľuje v utorok 24.03.2026 riaditeľské voľno žiakom 5. – 9.ročníka z dôvodu organizovania celoštátneho EDUKAfestu

  • Divadelný krúžok - Dvanásť mesiačikov v anglickom jazyku

    V rámci divadelného krúžku si pod vedením pani učiteľky Lucie Šingliarovej pripravili naši divadelníci – Branislav Semančík, Natália Remžová, Lia Antal, Jakub Zeman, Lilien Heseková, Kristína Bírociová, Kristína Drahošová a Martin Havel – predstavenie známej rozprávky Dvanásť mesiačikov. Herci a herečky ho zahrali v anglickom jazyku pre svojich spolužiakov z nižších ročníkov. Predstavenie malo veľký úspech a malým divákom sa veľmi páčilo 

  • Finančná gramotnosť

    Dnes nás v 4.A triede navštívil pán Roman Hajduk z UniCredit Banky, ktorý si pre žiakov pripravil zaujímavú a poučnú besedu na tému finančná gramotnosť. 

    Spoločne sme sa rozprávali o tom, na čo nám slúžia banky, ako bezpečne narábať s peniazmi a prečo je dôležité myslieť na ich ochranu. Žiaci sa aktívne zapájali, odpovedali na otázky veľmi rozumne za čo boli aj odmenení darčekmi. Odniesli si množstvo nových poznatkov, ktoré sa im určite zídu v každodennom živote. 

strana:

Novinky

Kontakt

  • Základná škola v Lozorne
    Staničná 631
    900 55 Lozorno
  • Sekretariát: +4212 65968 128
    Školská jedáleň: +421 911 700 202
    ŠKD: +421 904 704 490

Fotogaléria