Január je čoskoro za nami, užívame chladné dni na školskom dvore a tvorením.
Zažili sme opatrné kroky, veľké pokroky, malé pády, veľa smiechu, radosti z pohybu a pocit víťazstva nad vlastnou rovnováhou.
„Ďakujeme“ patrí trénerom zo Športovkova, ktorí boli aj tento rok trpezliví, usmiati a skvelí – vďaka nim nás korčuľovanie bavilo od prvého do posledného dňa.
Tak opäť o rok!
Náš predposledný deň bol v znamení pokrikov, energie a hlavne zábavy na ľade...
Naši žiaci 1.stupňa už tretí deň navštevujú kurz korčuľovania. Od prvých chvíľ sú spokojní, šikovní a plní nadšenia. Každým dňom je vidieť veľký pokrok – ich istota na ľade rastie a technika sa neustále zlepšuje. Kurz si veľmi užívajú a zlepšujú sa doslova z hodiny na hodinu. ⛸️
Ani ranná poľadovica nás neodradila od korčuľovania. Deti si aj dnešné chvíle na ľade užili a opäť sa o kúsok zdokonalili v technike korčuľovania, v čom im pomáhajú šikovní tréneri ⛸️⛸️🙂
Po prázdninách sme sa všetci srdečne zvítali a hneď sme sa aj pustili do tvorenia - vyrobili sme si veselé zapichovačky do kochlíka, nakreslili sme si eskimákov a vymodelovali sme si aj ozdôbky zo samotvrdnúcej hmoty. Deti po kurze korčuľovania ocenili oddych pri rozprávke. Perinbaba nás potešila aj snehovou nádielkou, ktorú sme si užili na školskom dvore. Zima v ŠKD je čarovná!
Dnes naši školáci z 1. stupňa začali kurz korčuľovania na zimnom štadióne v Dúbravke. V plnej zbroji a s veľkým odhodlaním nebojácne vstúpili na ľadovú plochu. Tam už na nich čakali známi inštruktori z minulého roku, čo vyčarilo deťom ešte väčší úsmev na tvári a dodalo odvahy. Prvá hodinka ubehla veľmi rýchlo. Pádov na prvý deň bolo veru minimum. Nasledovalo občerstvenie čajikom a keksikom a horsa do druhého polčasu. Ten dobojovali úspešne do konca, bez najmenšieho zaváhania, či úrazu. Veríme, že vytrvalosť a radosť z tohto zimného športu vydrží našim korčuliarom do konce týždňa. Budeme im držať palce!
V priestoroch našej základnej školy sa uskutočnili vianočné trhy spojené s bohatým kultúrnym programom, ktorý pripravili žiaci v spolupráci so svojimi učiteľmi. Návštevníci si mohli vychutnať vianočné piesne, vinše, tance, či vystúpenie mažoretky. Pre rodičov bol pripravený aj zábavný vedomostný kvíz. Súčasťou programu bolo tiež divadelné predstavenie v podaní žiakov z divadelného krúžku. Milým spestrením programu bolo vystúpenie našej bývalej žiačky , ktorá nám zahrala na saxofóne.
Okrem kultúrneho programu si deti pripravili aj vianočné trhy. Za pomoci učiteľov a rodičov vyrábali krásne výrobky, vianočné ozdoby a svietniky, piekli oplátky, vafle, koláče a varili punč. Ponuka bola naozaj pestrá a deti prejavili veľkú kreativitu, šikovnosť aj obchodný talent. Krásnym spestrením podujatia bola aj vysvietená vianočná dedinka s vláčikom a ďalšími svetelnými dekoráciami, ktorá bola umiestnená v príjemnom prostredí našej školskej knižnice. Pripravený bol aj fotokútik, ktorý rodičia aj deti s radosťou využívali.
Celé podujatie sa nieslo v príjemnej sviatočnej atmosfére. Program bol pestrý a deti podali krásny výkon. Veríme, že si každý návštevník našiel niečo zaujímavé a kúpou výrobkov na vianočnom trhu podporil deti našej základnej školy.
2.A je už pripravená na Vianoce, počas decembra deti písali Ježiškovi, dostali aj odpoveď, tak uvidíme či sa im splnia ich tajné želania.
V 2.B sme spojili príjemné s užitočným – čítanie nám voňalo lipovo-šípkovým čajom a chutilo po domácej bábovke. Knižky sa listovali ľahšie, keď mali žiaci plné brušká a dobrú náladu.
Kvietky z lipy, čo robíte v zime?
Vo vrecúšku na polici spíme.
A čo keď vás na pec variť dajú?
Prebudíme sa v hrnčekoch čaju.
Dňa 16.12. sa v Malackách uskutočnil futbalový turnaj – memoriál na počesť tragicky zosnulého spoluhráča. Podujatie sa nieslo v dôstojnej a zároveň športovej atmosfére, kde si tímy nielen zmerali sily, ale aj uctili pamiatku človeka, ktorý bol dôležitou súčasťou nášho tímu.
Turnaja sa zúčastnili družstvá Štúrova, Plaveckého Štvrtka a Štúrova mix. Zápasy boli vyrovnané, bojovné a plné emócií, no zároveň prebiehali v duchu fair play.
Po výborných výkonoch počas celého dňa sa nám podarilo turnaj vyhrať a odniesť si prvenstvo. Víťazstvo má pre nás osobitnú hodnotu, keďže je venované jeho pamiatke.
Ďakujeme organizátorom ZŠ Štúrova za pozvanie a perfektnú organizáciu. Na tento deň budeme dlho spomínať.
V sobotu 6.12. 2025 sme sa s našimi turistami vybrali na potulky starými uličkami mesta Bratislavy. Samozrejme našim hlavným cieľom bolo navštíviť vianočné trhy v Bratislave. Tu sme sa posilnili voňavým vianočným punčom a ochutnali sme zopár chutných maškŕt. Deti si kúpili aj nejaké drobné vianočné suveníry. Domov sme si okrem prázdnych peňaženiek priniesli aj trošku vianočnej nálady a za vrecko spokojnosti.
Všetkým naším priaznivcom želáme krásne a pokojné Vianoce! A tešíme sa na náš ďalší spoločný výlet! 🌲❄️⛸️⛄
V športovej hale Aréna Malacky sa v piatok uskutočnil školský turnaj Záhorácke florbalové nádeje, na ktorom sa predstavili aj naši žiaci tretieho a štvrtého ročníka.
Chlapci ukázali veľkú bojovnosť, rýchlosť, férovú hru a zmysel pre tímovú spoluprácu.
Hoci nezvíťazili, tešia sa na ďalší jarný turnaj.
Deviataci využili dnešný deň naplno. Doobeda navštívili Naturhistorisches Museum, kde sa stretli s obrovskými dinosaurami, trblietavými minerálmi a zvedavo pozerajúcimi zvieratami všetkých druhov. Vtipné boli interaktívne fotografie, kde sa naši žiaci premenili na neolitickych ľudí, praľudí a kráľovné z doby bronzovej.
Po vedeckom dobrodružstve sa presunuli na vianočné trhy pred Radnicou, kde ich privítala vôňa perníkov, škorice a horúcej čokolády.
Všetci sme si užili dnešný den naplno a unavení sme sa vrátili domov.
Dnes si naši žiaci splnili milú každoročnú povinnosť – odoslali svoje priania a sny priamo Ježiškovi. A nebojte sa, nešlo len o hmotné darčeky pod stromček! V listoch sa objavili aj odvážne sny, dobré skutky a zopár kreatívnych želaní, pri ktorých sa aj Ježiško určite zasmeje.
Dnešné poobedie v ŠKD v odelení 1. B a 4. A uplynulo veľmi rýchlo. Okrem pobytu vonku, skladania obľúbených stavebníc, si prváci precvičili jemnú motoriku kreslením a vystrihovaním Mikulášskych ponožiek a vianočných darčekov, zahrali si spoločenké hry, ale saaj pohrali s písmenkami. Štvrtáci si súťaživou formou zopakovali vybrané slová.
Naši druháci a štvrtáci spríjemnili predvianočný čas na remeselnom jarmoku LOZORSKÉ VŠELICO. Svojím speváckym vystúpením, dramatizáciou a prednesom básní vniesli medzi návštevníkov sviatočnú atmosféru. Vystúpenia potešili rodičov, učiteľov aj všetkých, ktorí sa prišli na jarmok naladiť na blížiace sa sviatky.
Radosť z Vianoc sa dá šíriť nielen darčekmi, ale aj spevom, slovom a úsmevom.
Ďakujeme žiakom za krásny zážitok a reprezentáciu našej školy!
Jedného jesenného popoludnia pre deti pripravil pán vychovávateľ Martin malú ukážku práce s drevom. Spoločne si vyskúšali jednoduché techniky, držali, podávali, merali, pozorovali... Zistili aký je rozdiel medzi opracovaným a neopracovaným drevom a mali možnosť si to porovnať. Na záver všetky detské ruky spojili svoje úsilie a vyrobili veľký fotokútik, ktorý v ŠKD nájde svoje využitie.